20 листопада 2012 р. Науковий круглий стіл

Міждисциплінарний науковий круглий стіл
Сучасний етнокультурний простір України

20 листопада 2012 р. в Національній академії мистецтв України відбувся Міждисциплінарний науковий круглий стіл «Сучасний етнокультурний простір України», організований спільними зусиллями відділу етнокультурології та культурної антропології та лабораторії культурних практик Інституту культурології НАМ України. 
У першій частині круглого столу обговорювалися проблеми та перспективи фестивального руху як вагомого складника та рушія сучасного етнокультурного простору (були представлені фестивалі «Країна мрій», «Жнива», «Орелі»). Данило Данилейко, засновник і організатор фестивалю «Жнива», запропонував створити координаційний центр чи асоціацію етнофестивалів, обговорювалася фестивальна термінологія (зокрема, термін «майстер-клас), ефективність самих майстер-класів. Також відбулася презентація методики та перших результатів опитування учасників і відвідувачів етнофестивалів.
Після короткої перерви обговорювалися методики впливу музеїв на формування сучасного українського етнокультурного простору та прикладні його складові, зокрема особливості етнодизайну (одягу, іграшки, архітектури). Матеріали круглого столу незабаром будуть опубліковані. Також з ними можна буде ознайомитися на сайті Інституту культурології НАМ України.

ВЕДУЧИЙ: Щербина Віктор Миколайович, доктор соціологічних наук, заступник директора з наукової роботи Інституту культурології НАМ України

Фото учасників круглого столу:
  
  
  

Список тем доповідей (завантажити в форматі RTF)