27 лютого 2018 р. Круглий стіл

Науковий круглий стіл
"Дитяча субкультура: трансформації в умовах глобалізації"


27 лютого 2018 р. в Інституті культурології Національної академії мистецтв України
у рамках виконання фундаментального наукового дослідження за темою «Традиційна дитяча субкультура України: соціокультурний потенціал» відбувся науковий круглий стіл на тему: "Дитяча субкультура: трансформації в умовах глобалізації". У роботі взяли участь науковці гуманітарного напряму та фахівці-практики. Під час обговорення низки культурологічних питань особливу увагу учасники заходу звернули на культурологічні, філософські, соціологічні, мистецтвознавчі аспекти дослідження проблем дитячої субкультури та культурні практики дитячої субкультури.

На заході виступили:


Присутніх привітав заступник директора ІК НАМ України, доктор культурології, професор Сергій Волков, який у виступі відзначив важливість вивчення дитячої субкультури.


Завідувач відділу соціологічних досліджень Інституту культурології НАМ України, доктор філософських наук, доцент Валентина Судакова виступила з доповіддю, в якій проаналізувала архетипові моделі соціалізації дитини.


Методист Національного музею історії України Ярослава Музиченко поділилася власним досвідом роботи з дітьми та програмами для дітей у Національному музеї історії України.


Старший науковий співробітник Інституту культурології НАМ України, кандидат філологічних наук Ярослава Левчук у своїй доповіді звернула увагу на особливості побутування традиційного дитячого фольклору Одещини.


Молодший науковий співробітник Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України Марина Сніжна повідомила про зарубіжний досвід відновлення і поширення традиційного колискового співу.


Кандидат наук з державного управління, доцент кафедри міжнародного туризму Київського національного університету культури і мистецтв Євген Козловський у своїй доповіді окреслив основи правового забезпечення організації дитячого туризму.

Кандидат географічних наук, доцент кафедри міжнародного туризму Київського національного університету культури і мистецтв Тетяна Ткаченко з власного досвіду роботи розповіла про підготовку та проведення туристично-екскурсійних заходів Дитячого центру туризму (Ukrainian Tourist Guides Association).
2018.02.27_Kruglyj_stil_Demeshchenko.jpg2018.02.27_Kruglyj_stil_Shalapa.jpg
Завідувач відділу Інституту культурології НАМ України, доктор філософії (PhD, історія), доцент Віолета Демещенко та доцент кафедри хореографії Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, член Національної хореографічної спілки України, член Міжнародної ради танців CID UNESCO Світлана Шалапа зробили доповідь про мистецтво танцю та його місце в житті дитини.


Провідний архівіст Інституту археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України Поліна Яницька, спираючись на білоруський досвід впровадження освітньої програми «Біблійні та Євангельські сюжети в національному образотворчому мистецтві» для учнів середніх класів загальноосвітніх закладів, зосередила увагу науковців на аспекті збереження в дитячій субкультурі національних духовно-моральних цінностей в умовах глобалізаційного простору.


Завідувач Меморіального музею-садиби філософа й колекціонера опішнянської кераміки Леоніда Сморжа Вікторія Зубань у своїй доповіді відзначила, що майстер-клас у Музеї-садибі, - це для дитини прекрасна нагода не тільки познайомитися з народним гончарним мистецтвом, а й поспілкуватися з народними майстрами, випробувати свої сили, відчути глину на дотик й побачити себе в якості митця.

Обмін думками щодо дитячої субкультури та перспектив творчого розвитку дитини в нашій країні завершився пропозицією учасників круглого столу – підготувати монографію, в якій відобразити результати дослідження процесів, що впливають на формування особистості дитини.

    


Програма круглого столу:
2018.02.27_Kruglyj stil_Programa.pdf