5 червня 2013 р. Міжнародна конференція

Міжнародна науково-теоретична конференція
"Духовні цінності християнства в українській культурі: віхи тисячоліть (до 1025-річчя хрещення Київської Русі)"

За спільним проектом Інституту культурології Національної академії мистецтв України та Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова Міжнародна науково-теоретична конференція «Духовні цінності християнства в українській культурі: віхи тисячоліть (до 1025-річчя хрещення Київської Русі)» відбулася 5 червня 2013 року в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова.
Відкрив конференцію вітальним словом директор Інституту культурології Національної академії мистецтв України, академік НАМ України, професор Юрій Петрович Богуцький, зазначивши у своєму привітанні, що 1025-річчя хрещення Київської Русі є подією, яка має сприяти об’єднавчим процесам християн усього світу. Мета конференції була досягнута: відбулося спілкування науковців, духовенства, спрямоване на наукове усвідомлення важливості єдності між християнами світу.


 
Ректор Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, член-кореспондент Національної академії наук України, академік НАПН України, доктор філософських наук Віктор Петрович Андрущенко у привітанні учасникам конференції наголосив на значенні цієї знаменної події для українського народу та зауважив, що землі Київської Русі й сьогодні є історичним центром християнства для слов’ян.Учасників конференції щиро привітав Митрополит Полтавський і Миргородський Филип, голова Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства Української православної церкви. Він передав вітання від Митрополита Київського і всієї України Володимира, відзначивши, що, безумовно, 1025-річчя хрещення Київської Русі – це дуже важлива дата для України, яка розбудовує свою державність. Гідне святкування цієї події – це демонстрація усвідомлення українським народом свого духовного коріння. Це святкування є продовженням ініціативи української православної церкви щодо відзначення у 1988 році 1000-ї річниці хрещення Київської Русі і є ще однією віхою в літопису християнства в Україні. Доповідачем було висловлено сподівання, що конференція сприятиме поширенню об’єктивних знань з історії України.
Текст вітання


Привітання від Святійшого патріарха Київського і всієї Русі-України Філарета висловив Олександр Трофимлюк. В своєму вітанні він відзначив епохальність події, яка святкується в Україні, оскільки християнство сприяло об’єднанню розрізнених слов’янських і неслов’янських племен, що проживали на наших землях, християнство дало їм писемність, освіту, культуру.

 
 
Представник Української автокефальної православної Церкви митрополит Житомирський і Поліський Володимир (Шлапак) передав вітання від Предстоятеля Української автокефальної православної церкви Митрополита Київського і всієї України Мефодія. У виступі на конференції він відзначив важливість для усвідомлення людської суті таких понять, як Бог і людина, церква і держава, культура і побут. «Ми повинні створювати засади співпраці церкви з людьми і державою», – сказав Володимир (Шлапак). 

Своє вітання учасникам конференції надіслав Верховний архієпископ Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук. 

У роботі конференції взяв участь Глава Української єпархії Вірменської апостольської церкви архієпископ Григоріс Буніатян. З вітаннями виступили представники інших конфесій, громадські діячі.
Учасники конференції наголошували на необхідності обстоювати основні духовні засади християнства. І як зазначив у своєму виступі головний вчений секретар, академік Національної академії мистецтв України М. І. Яковлєв, найважливішим є те, що конференція, спрямована на відродження духовності. Він відзначив актуальність доповідей, виголошених науковцями і представниками духовенства на конференції.
Цікаві погляди на роль християнства висловив у доповіді представник Азербайджану доктор філософських наук Ісмаїлов Вілаят Ісмаїл огли.
Відомий науковець, професор, завідувач кафедрою історії та теорії соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка В. І. Судаков в своїй доповіді зазначив, що навіть сучасна бізнес-еліта переймається питанням пошуку натхнення і смислу своїх бізнес-проектів. І джерело цього натхнення – в гармонії віри і знання. Принцип ненасильства повинен стати принципом практичної діяльності людства. «Людство останніх 60 років існує без масового збройного конфлікту», – зазначив В. І. Судаков, тому християнська теорія ненасильства – стежка, якою повинно йти суспільство.
Матеріали конференції плануються до видання найближчим часом.

ФОТО
Президія конференції:
 

Аудиторія:
 

Учасники конференції:
 
 


Пiдроздiли:

Вітальне слово Патріарха Святослава
Далi...
Вітання від Митрополита Мефодія
Далi...