9.07.2018 Спецзасідання Нацкомісії України з ЮНЕСКО

Національна комісія України у справах ЮНЕСКО визначила перелік першочергових заходів із захисту культурних та освітніх потреб постраждалих внаслідок російської агресії на сході України та тимчасової окупації Криму

9 липня 2018 року в Міністерстві закордонних справ України відбулося спеціальне засідання Національної комісії України у справах ЮНЕСКО з питання захисту культурних та освітніх потреб постраждалих внаслідок російської агресії на сході України та тимчасової окупації Криму.

Учасники засідання констатували серйозне погіршення ситуації у галузі освіти та культури на тимчасово окупованих територіях України.


Окрему увагу приділили моніторингу стану об’єктів культурної спадщини на території тимчасово окупованого Криму.

Колишній Генеральний директор Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміра Аблялімова наголосила на реальній загрозі історичній та культурній автентичності Ханського палацу внаслідок незаконних т.зв. «реставраційних робіт» окупаційної влади на цьому об’єкті, який включено до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

За результатами засідання Нацкомісія визначила перелік першочергових заходів з метою захисту культурних та освітніх потреб постраждалих внаслідок російської агресії на сході України та тимчасової окупації Криму. Серед них підготовка реєстру рухомих та нерухомих пам’яток та об’єктів України, що знаходяться в музейних фондах на тимчасово окупованих територіях України, застосування механізмів та процедур Конвенції про захист культурних цінностей на випадок збройних конфліктів 1954 року, забезпечення доступності якісної освіти для осіб, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, зокрема шляхом розвитку системи дистанційного навчання, а також для внутрішньо переміщених осіб шляхом розвитку переміщених закладів освіти.


Засідання відбулось під головуванням Радника Президента України,
Першого заступника Голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Ю.Богуцького.


Новина на сайті МЗС України