Вітання від Митрополита Мефодія

Вітання від митрополита Мефодія
Предстоятеля Української автокефальної православної церкви

Щиро вітаю учасників наукової конференції та закликаю Боже Благословення на всіх присутніх з побажанням плідної праці, творчої наснаги в ім’я розквіту Української Держави!
1025-річчя Хрещення Русі-України, яке ми відзначаємо цього року вкотре на державному рівні ще раз переконує нас в переосмисленні своїх поглядів на такі важливі питання як Бог і людина, Церква і Держава, віра і наука, культура і побут, вселенна і навколишнє середовище та в чому полягає сенс нашого життя, як вирішити стрімкий процес глобалізації та що залишим після себе.
Подія Хрещення Київської Русі звершилась 14 серпня 988 року Божого в місті Києві в Дніпрових водах та набула світового значення. Таким чином, язичницька країна постала християнським центром та уособленням ідентичності нашого народу, як ознаки християнської віри, як потребу заміни поганства на моральні цінності, європейський вибір та головне не чужинної релігії, а релігії, яка вже існувала з часів проповідування самим апостолом Андрієм Первозванним ще в першому столітті нашої ери на київських пагорбах та розповсюдившись до Новгородських земель. Значну роль відіграли у проповідуванні християнства такі особи, як Климент єпископ Римський, Кирил та Мефодій учителі слов’янські. Князі Аскольд і Дір у 860 році прийняли хрещення та за вказівкою Аскольда збудований перший храм на честь святителя Миколая Чудотворця.
Церква завжди стоїть на засадах співпраці з усім, хто розділяє погляди відродження та становлення нашої Держави, та щиро вірить її успіху і процвітанню, бо її шлях це всі ті здобутки, які увіковічились прагненням нашого народу бути нащадками Володимирового Хрещення!